Ienirstiet aromātu pasaulē un izvēlieties savas smaržas interneta veikalā notino.lv! Mūsu piedāvājumā ir tūkstošiem dizaineru smaržu, tualetes ūdeņu un vairāk nekā 200 zīmolu aromātu mājām.
Mēs pastāvīgi meklējam jaunas smaržas jums, un katru nedēļu mums ir desmitiem smaržu īpašo piedāvājumu par samazinātām cenām. Mēs piedāvājam iecienītu zīmolu, piemēram, Calvin Klein, Hugo Boss, Yves Saint Laurent un Armani, dižpārdokļus, kā arī nišas smaržas, kuras atzinīgi novērtē arī lietpratēji.
Mēs jums piedāvājam vienkāršas iepirkšanās iespējas. Izmantojiet filtru, lai atrastu sieviešu smaržas, vīriešu smaržas vai dzimumneitrālās smaržas, kas piemērotas abiem dzimumiem. Atkarībā no vajadzīgās aromāta intensitātes un ilgnoturības izvēlieties smaržas, tualetes ūdeni, parfimērijas ūdeni vai odekolonu.
Vai dodat priekšroku noteikta veida smaržām? Izmantojiet filtrus, lai varētu izvēlēties ziedu, ūdens vai koksnes aromātu, un atrodiet tieši sev vēlamās smaržas. Ja tomēr nevarat izlemt, ir pieejami arī smaržu paraudziņi, kas ļaus jums jau iepriekš pārbaudīt izvēlēto preci.
Līdzās parfimērijas ūdeņiem un tualetes ūdeņiem mēs pārdodam arī aromatizētu kosmētiku un skaisti iesaiņotus smaržu dāvanu komplektus, kas būs lieliska dāvana gan sievietei, gan vīrietim.
Uzņēmums Notino ir specializējies smaržu jomā. Tāpēc izvēlieties sev piemērotas smaržas no mūsu plašā piedāvājuma.
Smaržas — viss, ko vienmēr vēlējāties uzzināt
Smaržas mūs ieskauj visu mūžu. Tās var uzlabot nosakņojumu, atsaukt patīkamas atmiņas vai pamodināt mūsu jūtas. Labākās smaržas var sniegt jums pašpārliecinātības sajūtu un pat izveidot neredzamu auru, kas jums seko jebkur, kurp vien dodaties. Tāpēc izvēlieties pareizās smaržas!
Kā izvēlēties smaržas?
Vai ir pienācis laiks jaunām smaržām? Ja meklējat jaunas smaržas sev vai kā dāvanu, jums noteikti noderēs pamatinformācija, kā neapmaldīties plašajā smaržu pasaulē.
Smaržu intensitāte — tualetes ūdens pret parfimērijas ūdeni
Ko izvēlēties — smaržas, parfimērijas ūdeni vai tualetes ūdeni? Atšķirība ir aromātu sastāvdaļu procentuālajā daudzumā. Jo lielāka ir to koncentrācija, jo smaržas ir spēcīgākas un ilgnoturīgākas. Tomēr der atcerēties, ka aromātu ilgnoturība un intensitāte ir arī atkarīga no sastāvdaļu kvalitātes, kā arī citiem faktoriem. Labi dizaineru aromāti ar zemāku koncentrāciju var noturēties ilgāk, nekā lētas smaržas ar augstāku koncentrāciju. Tātad, kādas tad ir koncentrācija katram aromātu veidam?
- Smaržas (Extrait de Parfum — P) ar 15-30% aromātu sastāvdaļām kompozīcijā pārstāv spēcīgāko aromātu veidu. Jums jālieto tikai neliels daudzums smaržu, un tās būs jūtamas diennakti vai pat ilgāk.
- Parfimērijas ūdens (EDP) satur 8-15% aromātu esenču, kas izšķīdinātas 85% alkohola. Kopā ar tualetes ūdeni tas pārstāv visbiežāk sastopamo aromātu veidu. Tas uz jūsu ādas saglabājas no 4 līdz pat 8 stundām.
- Tualetes ūdens (EDT) ar 4-8% aromātu sastāvdaļām, kas izšķīdinātas aptuveni 80% alkohola, pārstāv vispieejamāko aromātu veidu ikdienas lietošanai. Tas saglabājas uz ādas aptuveni no 3 līdz 4 stundām. Parasti pēc šī laika tas jāuzsmidzina vēlreiz.
- Odekolons (EDC) satur 3-5% aromātu sastāvdaļu, kas izšķīdinātas apmēram 70% alkohola. Tas saglabājas aptuveni 2 stundas. Tas nozīmē, ka odekolons regulāri jālieto atkārtoti. Tas parasti asociējas ar vīriešu pēcskūšanās līdzekli, bet ir arī sievietēm paredzēti odekoloni.
Lietotājam piemēroti aromāti
Mēs parasti atpazīstam sieviešu, vīriešu, bērnu un dzimumneitrālos aromātus. Katrai no šīm kategorijām ir sev raksturīgs aromāts.
- Aromāti sievietēm bieži satur tādas ziedu notis kā jasmīna, rozes, apelsīna ziedu vai kreimenes. Augļu notis, pūdera notis, vaniļa un garšvielas arī ir raksturīgas sieviešu smaržām.
- Aromāti vīriešiem parasti ir ar spēcīgu koksnes noti, kas papildināta ar svaigiem citrusaugļiem un garšvielām. Lavanda, austrumnieciski aromāti, āda un tabaka arī ir citas iecienītas notis vīriešiem paredzētajos pēcskūšanās līdzekļos.
- Dzimumneitrālie aromāti ir universālas smaržas, kas paredzētas abiem dzimumiem — gan sievietēm, gan arī vīriešiem. Dzimumneitrālie aromāti bieži vien ir ar spēcīgu citrusaugļu noti, kā arī koksnes vai ūdens noti vai zāliena notīm.
- Aromāti bērniem parasti ir saldi — ar saldumu, košļenes, kolas, karameles vai sulīgu augļu aromātiem. Šīs saldās notis ir sajauktas ar ziedu vai augļu, piemēram, kokosriekstu, maigajiem aromātiem.
Aromātu kompozīcija
Smaržu galva, sirds un pamats
Vai ievērojāt, ka lielākā daļa aromātu mainās laika gaitā pēc to uzklāšanas uz ādas? Tas ir tāpēc, ka to kompozīcijā parasti iekļautas trīs tā dēvētās smaržu piramīdas daļas.
- Galvas aromāts (augšējās notis) ir tas, kuru saož uzreiz pēc uzklāšanas. Tās parasti ir vieglas citrusaugļu vai augu notis, kuru mērķis ir pievērst jūsu uzmanību. Galvas aromāts izgaro dažās sekundēs vai minūtēs un paver ceļu sirds aromātam.
- Sirds aromāts (vidējās notis) sāk veidoties pēc apmēram 15 minūtēm, un tas saglabājas 2-3 stundas. Sirds aromāts parasti satur ziedu, kā arī augļu, garšvielu vai zāliena notis.
- Pamata aromātu (pamata notis) var uztvert apmēram pēc 30 minūtēm, un tas ir jūtams stundām ilgi. Pamata aromāts bieži vien satur koksnes komponentus, muskusa, dzintara, kā arī austrumnieciskas notis, piemēram, vīraku vai vaniļu.
Daudz aromātu ir veidoti, izmantojot šo smaržu piramīdas sistēmu. Tomēr ir arī aromāti ar lineāru kompozīciju, kas smaržo vienādi visu laiku.
Aromātu veidi
Ņemot vērā aromātu, tiek izšķirti aldehīdu, aromātiski, citrusaugļu, koksnes, šipra, pikanti, ādas, ziedu, austrumnieciski, sulīgu augļu, ūdens un zāliena aromāti. Šīs pamatgrupas tiek iedalītas apakšgrupās, kas nozīmē, ka, piemēram, ir sulīgas ziedu smaržas, koksnes šipra smaržas, austrumnieciski pikantas smaržas utt. Vienkārši noklikšķiniet uz pareizās grupas filtra, lai atrastu labākos aromātus pēc to veida.
Iecienītākās aromātu notis
Pat tad, ja uz iepakojuma būs uzskaitītas tikai dažas sastāvdaļas, lielākā daļa aromātu satur no vairākiem desmitiem līdz pat vairākiem simtiem sastāvdaļu. Dažas no tām ir izteiksmīgākas, bet citas diez vai varēs saost netrenēts deguns. Dažas no iecienītākajām smaržu sastāvdaļām bez šaubām ir jasmīns, roze, īriss, Malajas akvilārija, vaniļa un vijolīte. Vai jums ļoti patīk kāda smaržu nots un meklējat, kam ir šāds aromāts? Apmeklējiet sadaļu Smaržu notis un izvēlieties piemērotas smaržas, ņemot vērā to kompozīciju.
Nišas aromāti ar ekskluzivitātes pieskārienu
Vai vēlaties lietot smaržas, kas atšķiras no vairuma — tādas, kas izcels jūsu unikalitāti? Tad izmēģiniet mūsu nišas smaržu kategoriju! Šie izsmalcinātie aromāti ir īpaši ne tikai to sastāvdaļu kvalitātes dēļ, bet arī to neierastā nošu apvienojuma, kas atstāj paliekošu iespaidu, dēļ.
Kā pareizi izmēģināt aromātu?
Vienalga, vai jūs testējat smaržu paraudziņus mājās, vai parfimērijas veikalā, mēs iesakām ievērot turpmāk minētos pamatnoteikumus.
- Testējiet aromātu uz savas ādas. Aromāts reaģē uz ādas pH līmeni, tāpēc tas smaržos citādāk uz papīra strēmeles vai citas personas ādas. Parfimērijas veikalos izmantojiet papīra strēmeles, lai iepazītos ar dažādiem aromātiem, bet pēc tam labākos izmēģiniet uz savas ādas.
- Nepārvērtējiet pirmo iespaidu. Ļaujiet aromātam kādu laiku attīstīties. Smaržu augšējās notis saglabājas tikai dažas minūtes, bet jūs vēlaties, lai šis aromāts labi smaržotu uz jums ilgu laiku.
- Testējiet ne vairāk kā trīs aromātus pēc kārtas. Jūsu deguns nespēs pareizi izšķirt vairāk smaržu.
Kā lietot smaržas?
Vai atradāt sev labāko aromātu? Tad pastāstīsim, kā to pareizi lietot, lai tas izdalītos pēc iespējas labāk, un kā to uzglabāt, lai tas lieliski smaržotu pēc iespējas ilgāk.
Kā lietot smaržas? Uzklāšanas/izsmidzināšanas pamatnoteikumi
- Ja vēlaties, lai aromāts izdalās pēc iespējas labāk, uzsmidziniet to uz jūsu pulsa pārbaudes vietām — kakla, plaukstu locītavām, elkoņu vai ceļu locītavām — vai uz ādas aiz ausu ļipiņām. Ja uzsmidzināt aromātu uz plaukstu locītavām, nekādā gadījumā tās nesaberzējiet, jo aromāta uzsildīšana var to sabojāt un izraisīt tā ātrāku izgarošanu.
- Uz aromāta izsmidzināšanas vietām iesakām uzklāt vazelīnu, krēmu vai eļļu. Tādējādi aromātu neabsorbēs jūsu poras, un tas saglabāsies daudz ilgāk.
- Ja vēlaties vēl vairāk uzlabot smaržu aromātu, lietojiet to kopā ar citām tās pašas sērijas aromatizētām kosmētikas precēm, piemēram, aromatizētu ķermeņa losjonu, dušas želeju vai dezodorantu. Pērciet smaržu dāvanu komplektus, kuros iekļautas visas šīs preces vienuviet.
- Siltas pulsa mērīšanas vietas izraisīs aromāta intensīvāku izdalīšanos, bet tāpēc tas nesaglabāsies ilgu laiku. Tādēļ uzsmidziniet smaržas arī uz vēsākām sava ķermeņa vietām — ausu ļipiņām vai ceļiem. Smaržas šādā gadījumā būs sajūtamas daudz ilgāk.
- Varat arī pagarināt aromāta noturību, smaržas izsmidzinot vismaz no 15 cm attāluma uz saviem matiem. Rīkojieties uzmanīgi, jo regulāra smaržu izsmidzināšana uz matiem var tos sausināt, tāpēc šim nolūkam iesakām izmantot tikai īpašas matu smaržas.
- Ja nevēlaties izsmidzināt aromātu tieši uz savas ādas vai nevēlaties, lai tas būtu pārāk spēcīgs, varat to izsmidzināt gaisā savā priekšā un pēc tam vienkārši iziet cauri šim smaržu mākonim.
- Ja zināt, ka jūsu parfimērijas ūdens vai tualetes ūdens nesaglabā savu aromātu visu dienu, varat ņemt līdzi savā rokassomiņā mazo smaržu pudelīti, uzpildāmu smaržu pudelīti ar izsmidzinātāju vai smaržu paraudziņu un atkārtoti izsmidzināt aromātu jebkad, kad tas nepieciešams.
Notikumam un gadalaikam piemēroti aromāti
Smaržu lietošanas māksla neietver tikai to pareizu uzklāšanu, bet arī pareizu aromātu izvēli īpašiem notikumiem vai atbilstoši gadalaikiem. Turpmāk aprakstīts, kā izvēlēties aromātu atbilstoši diennakts laikam, kad tās lietosit.
- Lietošanai dienā izvēlieties vieglus un svaigus aromātus. Vispiemērotākais būs citrusaugļu vai ziedu aromāts, un tualetes ūdens vai odekolons nodrošinās vajadzīgo intensitāti.
- Vakara pasākumam vajadzētu izteiksmīgāku, spēcīgāku un jutekliskāku aromātu. Parfimērijas ūdens, kas spēcīgi smaržo visu vakaru, būs pareizā izvēle.
Tāpat kā vieglākie aromāti ir piemēroti lietošanai dienā, bet spēcīgākie — vakarā, arī katram gadalaikam ir piemēroti sava veida aromāti. Jo aukstāki ir laika apstākļi, jo jālieto intensīvākas, saldākas un pikantākas smaržas. Un otrādi.
- Ierastie pavasara aromāti ir tādi, kā pats pavasaris, — viegli, svaigi un piepildīti ar pavasara ziediem, piemēram, kreimenēm vai jasmīnu.
- Labākajiem vasaras aromātiem karstā vasarā jāsmaržo atsvaidzinoši un uzmundrinoši. Tāpēc lieliski piemēroti būs svaigu citrusaugļu, kā arī ūdens un zāliena aromāti.
- Rudens aromāti iever pikantākus, spēcīgākus un saldākus aromātus. Ierastās rudens notis ir vaniļa vai kardamons, kā arī reti sastopama koksne, piemēram, sandalkoks vai ciedrs.
- Ziemas aromāti ir spēcīgāki un daudz jutekliskāki. Tie apvieno austrumnieciskas notis ar saldu augļu un kārumu aromātiem.
Labākās smaržas jebkuram dzīves gadījumam vienmēr ir tās, kas atbilst jūsu gaumei un nosakņojumam. Atcerieties — vissvarīgākais ir tas, lai jūs justos labi, lietojot izvēlētās smaržas!
Kā uzglabāt aromātus tā, lai tie saglabātos pēc iespējas ilgāk?
Vai glabājat savas iecienītākās smaržas uz plauktiņa vannasistabā vai pat uz palodzes? Tā nedariet! Karstums, mitrums un pat saules stari var kaitēt jūsu smaržām. Lai tās saglabātu pēc iespējas ilgāk, uzglabājiet tās sausā, tumšā un vēsā vietā. Varat tās turēt oriģinālajā kārbiņā un istabā, kur temperatūra nepārsniedz +20 °C.
Smaržu dižpārdokļi interneta veikalā notino.lv