Rozā plankumi, zvīņu lobīšanās un nepārejoša nieze. Nepatīkamā ādas slimība, seboreja ir 5% pasaules iedzīvotāju. Seboreja ir hroniska slimība, tāpēc nav nomierinošas atbildes, kā atbrīvoties no seborejas uz visiem laikiem. Taču tās izpausmes var līdz noteiktai pakāpei mazināt. Ieteiksim jums, kas palīdz seborejas gadījumā.
Kas ir seboreja
Seboreja jeb seborejiskais dermatīts (dermatitis seborrhoica) ir hroniska ādas slimība, kura var izpausties katrā vecumā, sākot no zīdaiņa vecuma līdz pat briedumam. Seboreja veidojas saistībā ar ādas sēnītes Malassezia klātbūtni. Tā bieži parādās uz ādas un barojas ar sebumu uz ādas. Brīdī, kad šī sēnīte ir savairojusies par daudz, uz ādas rodas iekaisums, un āda reaģē ātrāk, veidojot jaunas šūnas augšējā ādas slānī. Savukārt atmirušās ādas šūnas veido tipiskas seborejas izpausmes — blaugznas, kreveli un zvīņas uz ādas.
Kā atpazīst seborejisko dermatītu
Seboreja tipiski parādās vietās, kur ir liels tauku dziedzeru daudzums — uz galvas ādas, krūškurvja un uz sejas zonā virs uzacīm vai ap degunu. Pie seborejas pazīmēm pieder sārti plankumi un ādas lobīšanās ar dzeltenīgi brūnām zvīņām. Āda ir viegli kairināma un niez.