Pāriet uz galveno saturu

SMARŽAS AR VANIĻAS AROMĀTU

Ikvienam ir pazīstams saldais, valdzinošais un aizraujošais vaniļas aromāts, kas jau gadsimtiem ilgi ir izmantots pavedinošu smaržu kompozīcijās. Vaniļa uzlabo garastāvokli, rada eiforiju un mazina stresu. Vaniļas aromātu iegūst no vaniļas pākstīm, kas aug uz apburoši skaistām dzeltenu ziedu orhidejām. Lai gan cēlusies Meksikā, vaniļa bija arī tolteku un acteku kultūrā iemīļots augs, kas mūsdienās ir plaši sastopams arī Karību jūras, Indonēzijas un Madagaskaras reģionā, kur atrodas pasaulē lielākie vaniļas ražotāji.

 

Vaniļas smaržai raksturīgās pazīmes

Salds un maigs gardēžu cienīgs aromāts. Burbona vaniļai piemīt viegls koksnes un dūmakains aromāts.

Kā iegūst vaniļas aromātu

Vaniļas pākstis ievāc pirms to nogatavošanās, kas ir aptuveni 8 mēneši pēc ziedēšanas. Pēc tam tās izžāvē un fermentē, lai veidotos nelieli aromātiskā vanilīna kristāli, no kuriem iegūst saldo vaniļas aromātu un garšu. Ieguve ir ļoti sarežģīta un dārga, tāpēc mūsdienās galvenokārt izmanto sintētisko vaniļas ekstraktu.

Vaniļas aromāti ir izteikti pavedinoši, neradot priekšstatu par lētu preci. Ļaujieties siltā aromāta burvībai un atrodiet vislabākās smaržas ar vaniļas aromātu jau šodien!

Skatīt visu tekstu slēpt tekstu