Pāriet uz galveno saturu

Kakla un dekoltē zonas kopšana: kā izskatīties jaunākai

14.07.2025.

Andrea Machajdik

Lasīšana 7 minūtēm

Domājot par pretnovecošanās kopšanu, vairums no mums automātiski iedomājas krēmus, serumus un maskas sejas ādai. Bet kā ir ar kaklu un dekoltē zonu? Vai zinājāt, ka šīs zonas noveco daudz ātrāk nekā, piemēram, piere? Parūpēsimies par tām kopā, lai tās būtu vislabākajā stāvoklī.

Vai sejas krēmus un serumus labākajā gadījumā klājat nedaudz zem žokļa līnijas? Tā ir kļūda — ar to nepietiek! Vai katru dienu lietojat SPF uz kakla, un vai vakarā rūpīgi attīrāt dekoltē zonu? Mēs pastāstīsim, kā pareizi kopt šīs jutīgās un maigās zonas, lai pēc dažiem gadiem tās nevajadzētu slēpt zem džemperiem ar augstu apkakli. Tas, protams, nenozīmē, ka dažas grumbiņas uz kakla ir pasaules gals. Taču mēs labi zinām, cik kritiskas mēdzam būt pret sevi, vai ne?

Dosimies iepirkties

Ieguldīt speciālos līdzekļos, kas paredzēti kaklam un dekoltē zonai tiešām ir vērts. Šajās zonās ir mazāk tauku dziedzeru un gandrīz nemaz neuzkrājas zemādas tauku, tādēļ āda šeit ir sausāka un jutīgāka pret novecošanos un grumbu veidošanos. Speciālie serumi un krēmi šai zonai ir biezāki, bagātāki ar mitrinošām vielām un bieži vien satur kolagēnu, retinolu vai peptīdus, kas veicina ādas elastību. Lieliska izvēle ir arī produkti ar hialuronskābi vai C vitamīnu.

Papildu padomi dekoltē zonas kopšanai

1. Lietojiet jebkāda veida SPF ne tikai vasarā, bet arī ziemā vai apmākušās dienās. Uzklājiet to ne tikai sejas, bet arī no pieres līdz pat krūtīm!

2. Ja uztraucaties par grumbām vai smalkām līnijām dekoltē zonā, jums palīdzēs kaut kas tik vienkāršs kā gulēšana uz muguras vai īpaša pretgrumbu spilvena iegāde.

3. Ikdienā rūpīgi noņemiet kosmētiku, attīriet kaklu un dekoltē zonu. Reizi nedēļā lietojiet maigu ādas pīlingu, kā arī īpašas šīm zonām paredzētas barojošas maskas. 

4. Uzmanieties no „teck neck”! Ilgstoša skatīšanās telefonā vai klēpjdatorā veicina vertikālu krunciņu veidošanos un ādas atslābumu kakla zonā. Tāpēc papildus krēmiem un masāžām laiku pa laikam veiciet vingrinājumus kakla atslābināšanai un stājas uzlabošanai.

Ja šobrīd nevēlaties iegādāties papildu produktus, tad izmantojiet šīm zonām sev ierasto ādas kopšanas līdzekli. Kārtīgi rūpējieties par kaklu un dekoltē zonu. Neazimirstiet arī par citiem soļiem, piemēram, grima noņemšanu un attīrīšanu, pīlingu vai masku dekoltē zonai. Arī jūsu kaklam tas patiks!

Krēmi un maskas kaklam un dekoltē zonai

Laiks sevis palutināšanai

Tikai augstas kvalitātes kosmētikas un izcilas kopšanas kombinācija palīdz sasniegt redzamu rezultātu. Vispirms izmēģiniet masāžas — labākais veids, kā veicināt ādas tvirtumu. Jums nav jābūt profesionālim, pietiek tikai ar dažām prasmīgām kustībām un dažām minūtēm. Noteikti apskatiet pieejamos video un iedvesmojieties vai arī iegādājieties kursu. Atcerieties, ka kustībām vienmēr jāvirzās uz augšu. Uz leju darbojas gravitācija, un mēs vēlamies to apmānīt ar masāžu.

Kā veikt atjaunojošu masāžu

1. Sagatavojiet ādu un produktu: vienmēr masējiet tikai perfekti attīrītu ādu. Uzklājiet dažus pilienus masāžas eļļas vai barojoša seruma (ideālā gadījumā ar E, C vitamīnu vai retinolu). Ļaujiet pirkstiem viegli slīdēt pa ādu. Nekad nespiediet pārāk stipri un neraustiet sausu ādu.

2. Kakla masāža: novietojiet plaukstas uz atslēgas kauliem un viegli virziet tās uz augšu zoda virzienā. Atkārtojiet vismaz 10 reizes, lai veicinātu limfas plūsmu. Neaizmirstiet arī par kakla sāniem.

3. Dekoltē zonas masāža: novietojiet pirkstus krūšu centrā un ar maigām apļveida kustībām virziet tos plecu virzienā. Šī kustība stimulē asinsriti, un, regulāri kopjot, grumbas izlīdzināsies. Masāžu var pabeigt, viegli pliķējot ar pirkstu galiem visu kakla zonu.

 

Palīgi ceļā uz nevainojamu ādu

Ja vēlaties izmantot visas iespējas, lieciet lietā masāžas palīglīdzekļus, piemēram, rullīšus, gua sha rīkus vai elektriskos masāžas rīkus. Izmantojot visas šīs metodes, ir svarīgi nodrošināt, lai limfmezgli tiktu pareizi atvērti ar maigu pirkstu masāžu  tas ir galvenais, lai tai sekojošā masāža ar ierīcēm būtu efektīva, skaidro Anna Vondrāčkova, masāžas studijas „VEELEE“ īpašniece.

Viņa piebilst: „Ja jūsu mērķis ir novērst grumbas vai samazināt esošās līnijas, es iesaku masāžu vienu vai divas reizes nedēļā. Taču nav ieteicams sevi spiest. Masāžai jābūt ar prieku un laipnību pret sevi.

3 padomi limfas aktivizēšanai

1. Novietojiet pirkstus mīkstajā vietā tieši virs atslēgas kaula (vidū, tieši blakus krūšu kaulam). Viegli un ritmiski spiediet uz leju, it kā pumpētu. Pietiek ar 5–10 atkārtojumiem, lai aktivizētu centrālo limfmezglu, pa kuru notiek limfas attece.

2. Novietojiet rādītājpirkstu un vidējo pirkstu aiz ausu ļipiņām (tur, kur sākas žoklis) un apmēram pusminūti viegli masējiet tos ar apļveida kustībām, neizdarot lielu spiedienu. Tas aktivizēs limfmezglus pie ausīm un gar žokli.

3. Limfai nav savas sūkņa sistēmas kā asinīm — tās plūsmu veicina dziļa elpošana. Pirms masāžas ieelpojiet trīs reizes dziļi caur degunu un lēni izelpojiet caur muti. Ideāli, ja mugura ir taisna — arī tas palīdz limfas cirkulācijai.

Varbūt izmēģiniet karstāko tendenci?

Šobrīd liels hits ir LED maska sejai un kaklam vai īpašs modelis, kas paredzēts tikai kaklam un dekoltē zonai. Un pats labākais — jums nekas nav jādara. Uzlieciet to un relaksējieties! Skaistumkopšanas entuziasti ir sajūsmā arī par tā sauktajiem ice globes — atvēsinošām masāžas lodēm no borosilikāta stikla vai nerūsējošā tērauda. Tās dažu minūšu laikā samazina pietūkumu, padara ādu tvirtāku, sašaurina poras un piešķir ādai mirdzumu. Jūs varat ielikt saldētavā arī parasto masāžas rullīti — efekts būs līdzīgs!

Kakls un dekoltē zona noteikti ir pelnījuši tikpat daudz mīlestības kā seja. Rūpējieties par tiem regulāri un rezultāti neliks ilgi gaidīt. Atcerieties, ka pats svarīgākais ir tas, kā jūs jūtaties — ar vai bez krunciņām.

Vai jūs ieinteresēja mūsu raksts? Tad noteikti nepalaidiet garām arī mūsu jaunumus, kur atradīsiet lieliskus padomus, idejas un izdevīgus un īpašus piedāvājumus no skaistumkopšanas pasaules! Klikšķiniet notino.lv/newsletter.