Pāriet uz galveno saturu

C vitamīns

Tīrs C vitamīns jeb L-askorbīnskābe ir vissvarīgākais C vitamīna atvasinājums, ko izmanto kosmētikas nozarē. Tā ir aktīva viela, kas ātri uzsūcas ādā un rada aizsargbarjeru, pasargājot ādu no brīvajiem radikāļiem, toksīniem un saules staru kaitīgās ietekmes. Dabā C vitamīns ir atrodams daudzos augļos (citrusaugļos, mežrozītēs un brokoļos). Skaistumkopšanas nozare izmanto arī C vitamīna sintētisko formu. Askorbīnskābe ir nestabila viela, un to stabilizēt izdotas tikai ar modernām tehnoloģijām. Pateicoties šim atklājumam, C vitamīns ir dabas brīnums, kas atklāts no jauna.

C vitamīnam raksturīgās pazīmes

 

Kaitīgie UV stari, vides piesārņojums un toksīni — tie visi ražo brīvos radikāļus, kas izraisa priekšlaicīgu ādas novecošanos un pasliktina matu stāvokli. C vitamīns ir spēcīgs antioksidants, un, lietojot to regulāri, tas ātri atjauno ādas mirdzumu, mazina grumbas un padara matus skaistus un veselīgus.

C vitamīna labās īpašības ādai

 • Iedarbojas kā spēcīgs antioksidants un aizsargā šūnas no brīvo radikāļu izraisītiem bojājumiem.
 • Mazina hiperpigmentāciju un vecuma plankumus, izlīdzina ādas toni.
 • Aizsargā ādu no saules apdegumiem.
 • Spēcīga pretiekaisuma iedarbība un mazo brūču un aknes rētu dzīšanas paātrināšana.
 • Novērš kolagēna šķiedru zudumu ādā un veicina jaunu veidošanos, tādējādi palēninot ādas novecošanos un redzami samazina grumbas.
 • Piešķir ādai mirdzošu un veselīgu izskatu. Regulāri lietojot, āda būs tvirtāka un daudz mīkstāka.
 • Veicina ādas attīrīšanu un mīkstina tās tekstūru.
 • Piegādā ādai skābekli.

C vitamīna labās īpašības matiem

 • Kopj sausus un bojātus matus, aizsargā tos no saules staru un brīvo radikāļu kaitīgās ietekmes.
 • Atdzīvina matus no saknēm līdz to galiem un mazina matu lūšanu un matu galu šķelšanos.
 • Stimulē kolagēna ražošanu un uzlabo matu augšanu un izskatu.
 • Novērš matu izkrišanu.
 • Mazina pH līmeni, uzlabojot matu šķiedru aizvēršanos un nogludinot matu virsmu. Rezultātā tiek iegūti skaisti mirdzoši mati.

Skaistumkopšanas preces ar C vitamīnu

C vitamīns stiprina ķermeņa imunitāti un aizsargā to no vīrusiem, tas arī rada aizsargbarjeru uz ādas un matiem. Pateicoties spēcīgajai antioksidantu iedarbībai, kas novērš priekšlaicīgu ādas novecošanos, C vitamīnu uzskata par brīnumlīdzekli. Tomēr mūsu ķermenis pats neražo C vitamīnu, un mums tas jāuzņem ar pareizu uzturu, ādas kopšanu un matu kopšanu. Kosmētika ar C vitamīnu ir piemērota visiem ādas tipiem – neraizējieties par to, pat ja jūsu āda ir ļoti sausa vai jutīga.

Mitrinoši līdzekļi ar C vitamīnu ir lieliski piemēroti nobriedušai ādai — tomēr tos varat sākt lietot daudz agrāk, jo tie palīdz novērst priekšlaicīgu ādas novecošanos un hiperpigmentāciju. L-askorbīnskābi pievieno ādas kopšanas līdzekļos dažādās koncentrācijās, bet ieteicamā ir no 10% līdz 15%. Sāciet lietot līdzekļus ar C vitamīnu vienreiz dienā un pakāpeniski pievienojiet arī citus ādas kopšanas līdzekļus ar šo sastāvdaļu.

Serumu ar C vitamīnu regulāri varat lietot pirms dienas krēma uzklāšanas. Pirms uzklājat mitrinošu līdzekli, ļaujiet serumam uzsūkties. Seruma iedarbība ir ātra, un āda būs veselīga un daudz mirdzošāka. Glabājiet serumu ar C vitamīnu tumšā, vēsā vietā, piemēram, ledusskapī.

Matu kosmētika ar C vitamīnu atjauno matu dzīvīgumu un veicina to augšanu. Iekļaujiet kondicionieri, matu masku vai šampūnu ar C vitamīnu savā matu kopšanas rutīnā. Vasarā tas palīdzēs aizsargās galvas ādu un matus no hlora un saules staru izraisītiem bojājumiem, bet ziemā C vitamīns novērsīs matu galu šķelšanos, ko izraisa krasas laikapstākļu maiņas.

Atklājiet kvalitatīvus šampūnus, serumus vai krēmus ar C vitamīnu un iekļaujiet tos dienas un vakara ādas kopšanas rutīnā. Iegūsiet mirdzošu, veselīgu ādu un spēcīgus, spīdīgus matus.

Skatīt visu tekstu slēpt tekstu