Pāriet uz galveno saturu

Kolagēns

Kolagēns ir šūnu veidošanās pamatsastāvdaļa, kas palīdz uzturēt ādas tekstūru, tvirtumu un noturību. Tas ir proteīns, ko iegūst no dzīvnieku izcelsmes avotiem (piemēram, kauliem un ādas), bet tam ir arī augu izcelsmes alternatīva, ko iegūst no ļoti augstvērtīgas aļģes jeb īru sūnas. Bez kalogēna, ko iegūst no cūkām, kosmētikas un veselības aprūpes nozarēs lieto arī no zivīm iegūtu kolagēnu, ko raksturo ātrāka uzsūkšanās.

 

Kolagēnam raksturīgās pazīmes

Kolagēnam piemīt apbrīnojama spēja ātri samazināt ādas nevienmērīgo toni un piesaistīt lielu ūdens daudzumu, līdzīgi kā to dara hialuronskābe. Tieši tāpēc gan kolagēns, gan hialuronskābe ir visbiežāk lietojamas sastāvdaļas pretnovecošanās ādas kopšanas kosmētikā, lai aizsargātu ādu pret novecošanos.

Kolagēna lietošanas labās īpašības ādai

  • Iekļūst ādas dziļākajos slāņos, kur stimulē šūnu atjaunošanos un veicina ādas tvirtumu un elastību.
  • Samazina grumbas un veido aizsargbarjeru, kas aizsargā ādu no ārējo faktoru kaitīgas ietekmes.
  • Piesaista lielu ūdens daudzumu, ilgstoši saglabājot ādas mitrumu.
  • Padara gaišāku ādu un pat izlīdzina tās toni.
  • Novērš tumšos pigmenta plankumus.

Kolagēna lietošanas labās īpašības matiem

  • Uzlabo matu stāvokli, nogludina matus no saknēm līdz galiem un sniedz mirdzumu.
  • Kopj galvas ādu un mitrina to.
  • Piešķir apjomu.
  • Aizsargā matus no lūšanas un šķelšanās.
  • Novērš pārmērīgu matu izkrišanu.

Kosmētikas līdzekļi ar kolagēnu

Kolagēns ir aptuveni 1/3 no visiem cilvēka ķermenī esošajiem proteīniem. Tomēr pēc 25 gadu vecuma kolagēna ražošana samazinās, bet pēc 40 mēs zaudējam apmēram 1% katru gadu. Neveselīgs dzīvesveids, pārmērīga sauļošanās un ģenētiski priekšnoteikumi var šo procesu paātrināt. Tieši tāpēc nepieciešams papildināt kolagēna rezerves organismā ar uztura bagātinātājiem (tīru kolagēnu) vai kvalitatīviem ādas un matu kopšanas līdzekļiem.

Kolagēns ir viena no sastāvdaļām barojošā ādas kopšanas kosmētikā — krēmi un serumi ar kolagēnu, intensīva pretnovecošanās ādas kosmētika nobriedušai ādai un pat dekoratīvā kosmētika. Piemērots visiem ādas tipiem, jo īpaši sausai, dehidrētai un nobriedušai ādai.

Labākās kvalitātes kolagēns, kas ir arī visbiežāk lietojama sastāvdaļa līdzekļos nobriedušai ādai, ir kolagēns, kas iegūts no zivīm (dažkārt saukts arī par „jūras kolagēnu”). To atradīsiet krēmos, barojošos serumos un maskās ar kolagēnu.

Matu kopšanas līdzekļi ar kolagēnu palīdz atjaunot un barot matus un rūpējas par galvas ādu, kas ir pamatnosacījums veselīgiem matiem.

Sāciet lietot kolagēnu saturošus līdzekļus jau šodien un baudiet visus ieguvumus.

Skatīt visu tekstu slēpt tekstu