Pāriet uz galveno saturu

Retinols

Retinols vai A vitamīns tiek uzskatīts par dabas brīnumu un ir viena no efektīvākajām vielām cīņā pret grumbu veidošanos, kā arī mazina novecošanās pazīmes. Sākotnēji retinolu izmantoja aknes ārstēšanai, bet tā pozitīvie un ātrie blakusefekti, tai skaitā ādas novecošanās palēnināšana, sekmēja tā izmantošanu pretnovecošanās ādas kosmētikā.

Retinols ir spēcīgs antioksidants un palīdz ātri noņemt atmirušās ādas šūnas un veicina kolagēna šķiedru ražošanu, pateicoties ādu attīrošām īpašībām. Retinols ir gan augu, gan dzīvnieku izcelsmes (zivju eļļa, olas, gaļa), bet to ražo arī sintētiski un plaši izmanto gan kosmētikas, gan farmācijas nozarē.

Retinolam raksturīgās pazīmes

 

Retinolu dažkārt dēvē par skaistuma eliksīru. Tā ādu attīrošās īpašības nogludina ādas tekstūru, sniedzot tai jaunavīgu, veselīgu izskatu. Tas ir piemērots visiem ādas tipiem, bet efekti ir ļoti intensīvi, tāpēc iesakām līdzekļus ar retinolu savā skaistumkopšanas rutīnā iekļaut pakāpeniski. Rezultāti būs acīmredzami.

Retinola labās īpašības ādai

  • Palīdz atjaunot līdzsvarotu ādas pH un mazina poras, sniedzot ādai mirdzumu un atsvaidzinātu izskatu.
  • Veicina ādas attīrīšanu un iekļūst dziļākajos ādas slāņos, stimulējot kolagēna un elastīna ražošanu, rezultātā palēninot ādas novecošanos, izlīdzinot grumbas un atjaunojot ādas mīksto, maigo tekstūru.
  • Iedarbojas kā spēcīgs antioksidants un veicina ādas šūnu reģenerāciju un augšanu, tādējādi palīdzot ātri dziedēt rētas , vienlaikus nogludinot un savelkot ādu.
  • Efektīvs līdzeklis cīņā ar akni, tīra aizsprostotas poras.
  • Mazina tumšo plankumu redzamību, veicina melanīna ražošanu, kā arī novērš plankumu veidošanos.

Skaistumkopšanas preces ar retinolu

Retinols ir viena no visbiežāk lietotajām sastāvdaļām, kas cīnās pret grumbām un novecošanās pazīmēm. Piemērots visiem ādas tipiem, un tā iedarbība ir ļoti ātra. Izvēloties līdzekļus, pievērsiet uzmanību retinola koncentrācijai — 0,1% (acu krēmi ar retinolu vai krēmi palielinātu poru savilkšanai), 1% (spēcīgi serumi ar retinolu cīņai pret grumbām, akni un hiperpigmentāciju).

Ja līdzekļus ar retinolu lietojat nesen, iesakām izvēlēties mazāku retinola koncentrāciju, jo, sākot lietot retinolu saturošus līdzekļus, āda tiek nedaudz kairināta. Sāciet ar krēmu un tad izvēlieties spēcīgāku serumu ar retinolu. Vispirms uzklājiet krēmu ar retinolu ik pēc trīs dienām, pēc divām nedēļām lietojiet ik pēc divām dienām, un pēc mēneša lietošanas varat lietot krēmu katru vakaru. Tieši pēc mēneša sāksiet redzēt arī pirmos rezultātus.

Retinols veicina ādas attīrīšanu, un tieši tāpēc jums vajadzētu to lietot tikai pirms gulētiešanas, bet dienas laikā vienmēr lietot aizsarglīdzekļus ar augstu aizsargfaktoru (SPF 30–50), lai novērstu nevēlamus ādas bojājumus.

Atklājiet jaunības eliksīru interneta veikalā notino.lv un iekļaujiet serumus ar retinolu, krēmus ar retinolu vai citus pretnovecošanās līdzekļus ar retinolu savā skaistumkopšanas rutīnā nobriedušai ādai. Atklājiet retinola sniegtos skaistumkopšanas efektus!

Skatīt visu tekstu slēpt tekstu