Atklājiet jauneklīgā skaistuma noslēpumu, ko jau zināja senās karalienes! Daudzpusīgās sejas eļļas ir pilnas ar labvēlīgām dabīgām vielām, vitamīniem un minerālvielām, kas palīdz ar ādas dziļu atjaunošanu, barošanu un mitrināšanu. Turklāt sejas eļļas ļoti līdzinās dabiskajiem ādas taukiem, tāpēc katram ādas tipam var atrast piemērotu sejas eļļu. Vietnē Notino viegli atradīsiet labāko sejas eļļu atbilstoši savām prasībām.
Sejas eļļu priekšrocības
- Sniedz ādai intensīvu barošanu un mitrināšanu.
- Tās viegli iesūcas un iekļūst dziļākajos ādas slāņos.
- Palīdz aizsargāt ādu no ārējo piesārņojumu iekļūšanas tajā.
- Tās mitrina un mīkstina ādu, piešķirot tai gludumu.
- Tām piemīt antioksidanta īpašības, satur ādai labvēlīgas uzturvielas, vitamīnus un minerālvielas.
- Veicina ādas dabisko atjaunošanos.
- Tās palīdz palēnināt novecošanās procesu, samazināt grumbas un atjaunot ādas elastību.
Eļļas sejas ādas kopšana
Sejas eļļas sastāv no eļļu un citu aktīvo vielu maisījuma, taču atradīsiet arī vienā pudelītē vairāku labvēlīgu eļļu kombināciju. Ādas eļļas var būt šķidras, taču izņēmums nav arī cietās eļļas, ko sauc par augu sviestiem.
Kā izvēlēties piemērotu sejas eļļu
Sejas eļļu izvēlieties atbilstoši savam ādas tipam, atbilstoši efektam, ko vēlaties sasniegt, un komedogenitātes pakāpei. Sejas eļļas parasti iedala pēc komedogēnajām pakāpēm (no 0 līdz 5), kas norāda uz poru aizsprostošanās risku un uz iespējamu aknes veidošanos. Eļļas ar augstāku pakāpi (komedogēnās eļļas) ir piemērotas sausai ādai, bet, ja jūsu āda ir taukaina vai problemātiska, izvēlieties eļļas ar mazāko pakāpi, tā saucamās nekomedogēnās eļļas.
Eļļa sausai sejas ādai un ādai ar noslieci uz paaugstinātu jutību
Sausai ādai nepieciešama ne tikai kārtīga mitrināšanas deva, bet arī dabiskās ādas barjeras nostiprināšana.
- Argāneļļa sejai ir bagāta ar A, E vitamīnu, omega-6 un omega-9 taukskābēm, kas palīdz aizsargāt ādu no izžūšanas un intensīvi to mīkstina.
- Rīcineļļa ir piemērota sausai un noslogotai ādai, jo palīdz nomierināt kairinājumu un apsārtumu.
- Aprikožu eļļa saudzīgi atjauno ādu un piešķir tai svaigu un jauneklīgu izskatu, vienlaikus novērš nepatīkamu sasprindzinājumu un nomierina ādas kairinājumu.
- Kokosriekstu eļļa ādai ir bagāta ar antioksidantiem, nomierina kairinātu ādu un sniedz tai nepieciešamo uzturu un mitrināšanu.
- Olīveļļa sejai dziļi mitrina un mīkstina ādu.
- Rožu eļļa sejai nomierina ādas kairinājumus.
Eļļa taukainai un problemātiskai ādai
Piemērota eļļa problemātiskai ādai vai ādai ar noslieci uz taukainību ir eļļa ar zemu komedogēno pakāpi, kas palīdz aizsargāt no aknes rašanās un vienlaikus sniedz ādai trūkstošo mitrināšanu.
- Hohobas eļļa sejas ādai samazina sebuma veidošanos, dziļi atjauno ādu un palīdz samazināt aknes simptomus.
- Mežrozīšu eļļa sejas ādai palīdz mīkstināt rētas pēc aknes un atjaunot ādu.
- Kaņepju eļļa sejas ādai ir bagāta ar taukskābēm, kas palīdz barot, mitrināt un atjaunot ādu, nomierina kairinājumu un novērš niezi.
- Argāneļļa palīdz ar ādas revitalizāciju.
- Nimbusa eļļa palīdz nomierināt ādu un veicina tās atjaunošanos.
- Lavandas eļļa sejas ādai palīdz mazināt aknes izpausmes un nomierina ādu.
Eļļa kombinēta tipa ādai
Kombinēta tipa ādai nepieciešams dažas vietas intensīvi mitrināt un vienlaikus nenoslogot, lai izvairītos no aknes veidošanās.
- Naktssveces eļļa sejas ādai palīdz izlīdzināt ādas toni, izgaismot ādu un intensīvi to atjaunot dziļākos ādas slāņos.
- Vīnogu kauliņu eļļa viegli iesūcas ādā, mitrina to un uztur tajā nepieciešamo mitrumu.
- Hohobas eļļa ir ļoti vispusīga, un to labi panes visi ādas tipi. Tā palīdz stiprināt ādas aizsargspējas un samazina sebuma veidošanos.
Eļļa nobriedušai ādai
Ādas eļļas darbojas kā anti-age profilakse pret priekšlaicīgu ādas novecošanos un vienlaikus ir efektīvs palīgs cīņā pret grumbām, pigmenta plankumiem un ādas novājēšanu.
- Argāneļļa sejai palīdz mazināt novecošanās pazīmes un izlīdzina sīkās grumbiņas, turklāt tā arī veicina kolagēna un elastīna veidošanos ādā.
- Mežrozīšu eļļa atgriež dzīvīgumu nogurušai un novecojošai ādai.
- Avokado eļļa sejai apgādās ādu ar svarīgiem vitamīniem un atbalsta tās izturību pret ārējiem apstākļiem.
- Makadāmijas eļļa uzlabo ādas vitalitāti un, pateicoties minerālvielām (cinkam un selēnam) un A, B un E vitamīniem, palīdz atjaunot ādu un novērš mīmikas grumbu parādīšanos.
- Smiltsērkšķu eļļa sejai palīdz mazināt pigmenta plankumu parādīšanos, izgaismo ādu un, pateicoties A un E vitamīniem, uzlabo tās elastību.
- Mandeļu eļļa sejai rūpējas par ādas maigumu, neļauj tai izžūt un cīnās pret novecošanās pazīmēm.
- Moringa eļļa cīnās pret grumbām un izlīdzina ādas toni.
Kas ir nekomedogēnas eļļas
Tā sauktajām nekomedogēnajām eļļām ir viszemākā komedogēnā pakāpe, parasti 0 vai 1. Pateicoties vieglajai tekstūrai, šī tipa eļļas nenosprosto poras, tieši otrādi, tās saudzīgi baro un palīdz cīņā pret akni. Starp populārākajām nekomedogēnajām eļļām ir argāneļļa, kaņepju, saulespuķu, smiltsērkšķu, hohobas un vīnogu kauliņu eļļa.
Kas ir sausā eļļa sejas ādai
Sausā eļļa sejai ir īpašs eļļas veids. Parasti tas ir vairāku augu eļļu un vitamīnu maisījums, kas ātri uzsūcas, neatstāj taukainu plēvīti un nenotraipa apģērbu. Šis eļļas veids ir ļoti vispusīgs un ar to var kopt sejas un visa ķermeņa ādu, tā sniedz nepieciešamo uzturu un stiprumu arī matiem un nagiem.
Kā lietot sejas eļļas
- Eļļu vienmēr lietojiet uz samitrinātas ādas. Lieliska bāze sejas eļļai ir, piemēram, ziedu ūdens vai hialurona serums. Jo sejas eļļas gandrīz vispār nesatur ūdeni, taču tās lieliski noslēdz mitrumu ādā.
- Lai samitrinātu ādu, neizmantojiet siltu krāna ūdeni, kas varētu ādai radīt problēmas paaugstinātā hlora un minerālvielu satura dēļ.
- Pietiek ar pāris pilieniem sejas eļļas, ko maigi ar pirkstiem iemasējiet ādā uz pieres, vaigiem un zoda, vienmēr no sejas vidus uz āru.
- Dažas minūtes pēc eļļas uzklāšanas varat uzklāt arī savu iecienīto dienas vai nakts sejas krēmu; pirms tonālā krēma uzklāšanas nogaidiet vismaz 10 minūtes.
- Jūs varat sajaukt eļļu ar sejas krēmu un tādējādi sniegt ādai īpašu aprūpi, piemēram, ziemas mēnešos.
- Sejas eļļa ir piemērota ikdienas ādas kopšanai gan no rīta, gan vakarā. Tās var arī izmēģināt regulārām sejas masāžām, arī kā sejas masku, kosmētikas noņemšanai vai kakla un dekoltē zonas kopšanai.
- Visas eļļas būtu jāuzglabā tumsā un dažas vēsumā, lai novērstu to sasmakšanu (piemēram, naktssveces un kaņepju eļļu).
Mūsu ieteikums: pastipriniet sejas eļļas iedarbību ar masāžas palīdzību ar gua sha akmeni un izgaismojiet sejas ādu.
Uzmundriniet savu izskatu ar barojošām sejas eļļām un izbaudiet maigu un skaistu sejas ādu, kas tiek aizsargāta no ārējās ietekmes!