Ieplaisājuši asinsvadi uz sejas, zoda, deguna, smagākajos gadījumos skar arī acu zonu vai arī pašas acis. Atšķirībā no parastā ādas kairinājuma rozācijas apsārtums saglabājas.
Rādīt visu informāciju
Iedzimtības ietekme
Rozācija uz sejas parasti uzliesmo vecumā no 30 līdz 60 gadiem. Visjutīgākie ir cilvēki ar gaišu ādu, zilām acīm un gaišiem matiem. Papildus ārējiem izraisītājiem nozīmīga loma ir arī ģenētikai.
Rādīt visu informāciju
Smagāka gaita vīriešiem
Rozācija biežāk sastopama sievietēm. Vīriešiem nereti tā ir smagākā formā. Grūtākajos gadījumos rozācija uz deguna izraisa deguna audu sabiezēšanu (tā saukto rinofīmu).
Rādīt visu informāciju
Kas ir kuperoze
Rozācija × kuperoze
Kosmētika ir piemērota kuperozei un paplašinātiem asinsvadiem
Ar pēkšņām temperatūras izmaiņām, piemēram, no sala ieejot siltā telpā, jūs varat sajust karstuma viļņus, sejas dedzināšanu un apsārtumu. Tas ir tāpēc, ka karstuma dēļ asinsvadi uz sejas paplašinās, bet rozācijas gadījumā tie nesa
Rādīt visu informāciju
Nepiemērots ēdiens un dzēriens
Ne tikai alkohols, tabaka, kofeīns, pikanti un asi ēdieni, bet arī karsti dzērieni var izraisīt pietvīkumu un apsārtumu. Labāk izvairīties no tiem par katru cenu. Ļaujiet zupai vai tējai nedaudz atdzist, pirms ķeraties tai klāt.
Rādīt visu informāciju
Saule
Vēl viens risks ir ultravioletā starojuma iedarbība. Tā var viegli kairināt jutīgu ādu, kura var pārkarst, un rodas diskomforts. Vienmēr pasargājiet sevi ar platmali un specializētiem SPF preparātiem.
Rādīt visu informāciju
Pārmērīga svīšana
Pirtis, karstas vannas vai intensīva sportošana nav laba ideja. Kustības ir lieliskas, taču jābūt uzmanīgam ar savu ķermeni, lai tas nepārkarstu. Izvēlieties mierīgākus vingrinājumus, piemēram, jogu vai spēka treniņus un regulāri
Rādīt visu informāciju
Piesārņojums
Smogs, putekļi, ziedputekšņi vai cigarešu dūmi patiešām kairina ļoti jutīgu ādu. Izvairieties no piesmēķētām telpām, un dienās, kad ārā ir smogs, labāk palieciet iekštelpās.
Rādīt visu informāciju
Stress un nemiers
Saspringtas emocijas ir arī risks. Lai arī dažkārt no stresa nav iespējams izvairīties, svarīgākais ir nekrist panikā. Samaziniet ātrumu, izmēģiniet meditāciju, elpošanas vingrinājumus, relaksācijas paņēmienus un atrašanos dabā.