Smaržas vienkāršākā līmenī var iedalīt “vieglākās un smagākās“. “Vieglās” smaržas ir svaigs augļu vai ziedu aromāts, turpretī “smagajās” ir muskusa, garšvielu, ādas, koksnes toņi un citi. Smaržu intensitāti ietekmē arī sastāvā esošo smaržīgo esenču koncentrācija.
Smaržu kompozīcija
Katrs aromāts tiek veidots no trim daļām – to sauc par smaržu kompozīciju. Tas, kas izceļas pirmajā mirklī, ir tās saucamās augšējās notis. Tā ir ļoti intensīva smaržīga sastāvdaļa, pēc kuras nosaka smaržu tipu. Viegli var noteikt, vai tā ir ziedu, augļu vai koksnes smarža. Nākamo kompozīcijas atšķirību ir noteikt vieglāk, un to spēj visi, kam ir oža.
Pēc augšējo nošu izskanēšanas parādās bieži minētās kompozīcijas sirds notis jeb smaržu kodols. Šīs sastāvdaļas pilnībā sajūtamas pēc dažām minūtēm, kad smaržas tiek izsmidzinātas uz drēbēm vai ādas. Smaržu sirds notis intensīvi smaržo vairākas stundas.
Kompozīcijas pēdējā daļa ir pamata notis. Tā ir smaržīga esence, kas jūtama visilgāk. Ja nosaukumā minēts vārds “parfum”, tad pamata notis varēs just vairākas dienas. Interesanti, ka pamata notis katrs saož atšķirīgi, tiklīdz tās nonāk savienojumā ar konkrēta cilvēka smaržu.
Ziedu smaržas
Starp iecienītākajiem ziedu aromātiem ir arī Armani My Way. Pamata notis veido ciedrs un baltais muskuss, kuri saldi caurvij reibinošos ziedus – saldo jasmīnu un tuberozi.
Pieprasīts ziedu aromāts ir arī Novellista Rose Chant. Turklāt tās ir unisex smaržas, kas piemērotas gan sievietēm, gan vīriešiem. Smaržu augšējās un sirds notis veido ziedu toņi: īriss, roze, jasmīns un citi. Šajās smaržās unikāli ir arī kanēļa toņi, kuri piešķir pikantu nokrāsu.