Visbiežāk minētie ir Kēgela vingrinājumi iegurņa pamatnei, t.i., muskuļu kontrakcijas kā urinējot... pareizi?
Es personīgi lietoju terminu „ievilkt un saspiest” iegurņa pamatnes muskuļus. Labi darbojas arī metafora „ziedu ietīšana pumpuros”. Vingrinot šos muskuļus, vajadzētu notikt pacelšanai — nelielai muskuļu pacelšanai vēdera virzienā un maigai tūpļa un urīnizvadkanāla saspiešanai. Kustību varam pārbaudīt pieskaroties, piemēram, kad izmantojam tualetes papīru. Kēgela vingrinājumus sākam pildīt no vieglākām pozām, piemēram, guļus stāvoklī.
Kēgela vingrinājumus var veikt pat dienas laikā vai jebkurā laikā... Cik reizes tie ir jāatkārto?
Jā, tos var pildīt jebkur. Piemēram, stāvot un gaidot rindā, sēžot darbā utml. Šadā gadījumā, piemēram, 1–3 reizes dienā pietiek ar trīs līdz piecām „ievilkšanām un saspiešanām”. Ja kādam ir problēmas ar muskuļu vājumu, tad atkārtojumu skaitu var pakāpeniski palielināt līdz 30–80 saspiešanām dienas laikā, neignorējot nogurumu un ievērojot pietiekamu atslābināšanu starp saspiedieniem.
Kādas ir Jūsu domas par ieteikumu “pārtraukt urinēšanu"?
Nekādā gadījumā! Rezultātā tas var palielināt urīnceļu infekcijas risku.
Ja es nezinu, kā lietot vaginālās bumbiņas, ar ko man sākt?
Parasti pietiek tās ievietot vagīnā un piecelties, mēģināt, piemēram, pacelt vienu kāju, viegli ar tām pietupties vai palēkties, vai arī dažas minūtes veikt uzkopšanu tā, lai tās neizkrīt. Personīgi es labprātāk iesaku pacientiem dažādus vaginālos svarus, kuriem ir plašāks svara un izmēru diapazons. Tādējādi sievietes var izvēlēties palīglīdzekli, kas atspoguļo pašreizējo muskuļu spēku, un pakāpeniski palielināt slodzi.