Pāriet uz galveno saturu

Kumelīte

Aprakstot kumelīšu ietekmi uz ādu un matiem, varētu sarakstīt grāmatu. Tāpēc to uzskata par tik daudzveidīgu augu. Kumelīte satur daudz ēterisko eļļu un vairāk nekā simts dažādu sastāvdaļu ar nomierinošām, attīrošām un atjaunojošām īpašībām, kā arī lielisku aromātu.

Kosmētikas līdzekļus ar kumelīti īpaši iecienījuši cilvēkiem ar jutīgu un kairinātu ādu. Kumelīte mazina apsārtumu un niezi neatkarīgi no tā, vai problemātiska ir ķermeņa, galvas vai intīmo zonu āda. Runājot par pēdējo, kumelīte palīdz līdzsvarot arī pH līmeni.

 

Kumelītes raksturojums

Kumelītes attīra, nomierina un paātrina ādas atjaunošanos. Tās satur daudzas ēteriskās eļļas un vairāk nekā 100 aktīvo sastāvdaļu. Tāpēc kumelītes tik bieži lieto matu un ķermeņa kosmētikā jutīgas ādas kopšanai. Piedāvājumā ir kumelīšu eļļas, krēmi, attīroši losjoni, kā arī maigi, balinoši šampūni ar kumelīti.

Kumelītes labās īpašības sejas un ķermeņa ādai

  • Tā ir maiga jutīgai ādai, tādēļ tā ir piemērota bērniem un cilvēkiem, kuri cieš no ekzēmas vai dermatīta.
  • Piemīt attīroša iedarbība un palīdz novērst akni.
  • Nomierina ādu, piemēram, pēc ilgstošas saules iedarbības.
  • Palīdz mazināt alerģiskas ādas reakcijas.
  • Veicina ādas atjaunošanos.
  • Atvieglo sausu un niezošu ādu un samazina apsārtumu.
  • Līdzsvaro intīmās zonas pH, tādējādi samazinot maksts mikozes iespējamību.

Kumelītes labās īpašības matiem

  • Ja kumelītes lieto regulāri, tās iedarbojas kā balinošs līdzeklis gaišiem matiem.
  • Kumelīte ir bagāta ar ēteriskajām eļļām un tādējādi stiprina smalkus matus un piešķir tiem vairāk spīduma.
  • Ievērojami mazina galvas ādas niezi un attīra galvas ādu.

Kosmētika ar kumelīti

Kumelīšu eļļa vai krēms būs lielisks līdzeklis tiem, kam ir akne vai ekzēma, jo kumelīte satur tādas aktīvās vielas kā ēteriskās eļļas, flavonoīdus un citas vērtīgas vielas. Tā kā kumelītes iedarbība uz ādu ir ļoti maigai, to var atrast arī kosmētikas līdzekļos bērniem, piemēram, kumelīšu vannas eļļās un maigas konsistences ķermeņa mazgāšanas līdzekļos bērniem.

Kumelītei ir pozitīva ietekme uz matiem, ādu un rokām, tāpēc to var atrast daudzos kosmētikas līdzekļos. Kumelīšu krēmi un eļļas ir īpaši noderīgas acu zonai, kā arī vietām, kas cieš no apsārtuma. Šie līdzekļi ir viegli uzklājami, un tie nekavējoties atbrīvo no dedzinošas un niezošas sajūtas.

Rūpējoties par gaišiem matiem, ir nepieciešami īpaši līdzekļi, kas ideālā gadījumā ir dabiskas izcelsmes. Varbūt jūs jau esat dzirdējuši par matu balināšanu ar kumelītēm. Šis mazais skaistuma noslēpums palīdz cilvēkiem ar gaišiem matiem panākt gaišāku nokrāsu bez sintētikas, tāpēc katras blondīnes kosmētikas plauktiņā vajadzētu būt matus balinošam šampūnam ar kumelīti.

Kumelīšu līdzekļi sniedz burvīgus ieguvumus, taču jums nevajadzētu tos izmantot pārmērīgi. Lai gan kumelītēm patiešām ir pretalerģiska iedarbība, to pārmērīga lietošana patiesībā var izraisīt alerģisku reakciju. Tāpēc, lietojot kumelīšu krēmus, eļļas, ziedes vai šampūnus, vienmēr jāievēro ražotāja ieteikumi.

Vai jūs interesē kosmētikas sastāvdaļas? Uzziniet vairāk, piemēram, par alveju vai zaļo tēju kosmētikā!

Skatīt visu tekstu slēpt tekstu