Kā pareizi barot ar krūti
Kādu pozu un tehniku izvēlēties, cik ilgi, cik bieži un ko šajā periodā ēst? Uzziniet visu par barošanu ar krūti un to, kas jums būs nepieciešams.
Lielākā daļa jauno māmiņu ar nepacietību gaida barošanu ar krūti. Ir arī taisnība, ka viņām par barošanu ar krūti ir visādi sagrozīti ideāli, un viņas bieži tiek izsistas no līdzsvara, kad viss, kas saistīts ar zīdīšanu, neiet tā, kā vajadzētu.
Sākums
Jaundzimušo ir labi pielikt pie krūts uzreiz pēc piedzimšanas, jo tajā brīdī viņa sūkšanas reflekss ir ļoti spēcīgs un ir lieliska iespēja, ka mazulis bez problēmām piesūksies krūtij. Neesiet pārsteigta, ka pirmajās dienās (dažkārt vairākas nedēļas) zīdīšana sāp — krūtis vienkārši nav pieradušas pie zīdīšanas, un tām ir nepieciešams laiks, lai pielāgotos. Tāpēc laicīgi iegādājieties dziedinošo krēmu krūšu galiem, kura lētāka alternatīva ir tīrs lanolīns, ko var atrast jebkurā aptiekā.
Sākotnēji piena dziedzeri ražo pirmpienu, pilnīgi vienreizēju vitamīnu kokteili, kas ir kā radīts jūsu mazulim. Pēc dažām dienām sākas mātes piena ražošana, kas ir visdabiskākais bērna uzturs pirmajos viņa dzīves mēnešos.
Skatīt visu tekstu
Ko darīt, ja nepietiek piena?
Lai cik stresa pilna jums liktos situācija, kad trūkst piena, nekrītiet panikā. Pamēģiniet vairāk apskauties un mīļoties ar mazuli, jo mātes kontakts ar bērnu bieži vien darbojas kā zīdīšanas izraisītājs. Nevilcinieties pasaukt palīgā laktācijas konsultanti, kura jums noteikti ar prieku palīdzēs.
Neskatoties uz to, dažreiz gadās, ka piens neparādās vispār vai tā vienkārši ir par maz. Šādos gadījumos mūsdienu tirgus piedāvā daudz augstas kvalitātes mākslīgo pienu. Lieki par to neuztraucieties un pamēģiniet situāciju uztvert vieglāk. Citādi vissvarīgākais ir tas, lai jūsu bērns nebūtu izsalcis.
Ko ēst un ko neēst, kad barojat ar krūti
No sākuma pamēģiniet izslēgt produktus, kas uzpūš vēderu. Varbūt jūsu mazulim brokoļu zupa, zirņu biezputra vai maize neko nenodarīs, taču, visticamāk, pēc šādas ēdienkartes jūs sagaidīs bezmiega nakts, pilna raudāšanas sakrājušos gāzīšu dēļ.
Produktus, kas uzpūš vēderu, savā ēdienkartē iekļaujiet pakāpeniski, un pati drīz uzzināsiet, kas ir vislabākais jūsu bērnam.
Ēdot domājiet par to, ka, tēlaini izsakoties, ko ēdat jūs, ēd arī jūsu mazulis. Tāpēc ēdiet kvalitatīvu balto un sarkano gaļu, zivis, augļus un dārzeņus, rīsus, kartupeļus vai arī auzu pārslas. Dzeriet zīdīšanas tējas, negāzētu ūdeni vai svaigas augļu sulas.
Cik ilgi barot ar krūti?
Uz šo jautājumu jums neviens neatbildēs. Sastapsieties ar viedokli, ka līdz ar pirmajiem zobiem daba liek saprast, ka ir laiks sākt pāriet uz parasto pārtiku un gada laikā pakāpeniski pārtraukt zīdīšanu. Citas mammas baro bērnu ar krūti līdz trīs vai piecu gadu vecumam un arī ir apmierinātas.
Tikpat svarīgi ir pieminēt, ka tas ir pilnīgi normāli, ja nevēlaties barot bērnu ar krūti. Tas ir tikai jūsu lēmums un nevienam nav tiesību jums par to pārmest. Lai gan zīdīšana ir ļoti dabiska lieta, tā var būt arī par iemeslu melanholiskam vai nomāktam noskaņojumam. Vienmēr vadieties no sava lēmuma un nebaidieties aizstāvēt savu viedokli.
Kā atvieglot barošanu ar krūti
Pirmās dienas un nedēļas ar jaundzimušo mēdz būt emocionāli ļoti saspringtas. Cita starpā tas izpaužas tā, ka ikreiz, kad izdzirdat mazuļa raudāšanu (vienalga — savējā vai kāda cita), noklausāties aizkustinošu stāstu par kucēnu vai redzat idillisku ģimeni veļas pulvera reklāmā, jūsu piens sāks nākt pats no sevis. Tādos brīžos būtu labi, ja krūšturī būtu vienreizējās lietošanas vai mazgājamie krūštura ieliktņi, kas uzsūc pienu un neļauj jūsu krekliņam samirkt.
Zīdīšanas krūšturis ir vēl viena lieliska lieta, kas padara zīdīšanu daudz ātrāku un vienkāršāku. Tāpat arī krūtsgalu aizsargi zīdīšanai, kas atvieglo sāpīgu zīdīšanu vai palīdz gadījumos ar uz iekšu vērstiem vai plakaniem krūtsgaliem.
Ja jums ir pārāk daudz piena, visātrāk jums atvieglojumu sniegs krūts piena sūknis. Tomēr vienlaikus darbojas likums, ka piedāvājums reaģē uz pieprasījumu, tāpēc, jo biežāk sūknēsiet, jo vairāk piena jūs saražosiet. Tātad, paradoksālā kārtā krūts sūknis var būt arī problēmas risinājums piena trūkumam.