Pāriet uz galveno saturu

Vai apmaldījāties plašajā krēmu klāstā ar SPF? Mēs Jums palīdzēsim!

2022. gada 11. maijsNotino
Ziniet, ka produktu ar SPF lietošana ir nepieciešamība ne tikai atvaļinājuma laikā, bet to plašajā klāstā nedaudz maldāties? Mēs Jums pastāstīsim, kādi aizsardzības veidi pastāv un kā izvēlēties sev piemēroto, ja dienu pavadāt pilsētā vai pie ūdens, sportojot un sauļojoties pludmalē. Saule tādējādi izdaiļo ādu un nenodara tai pāri.

Kā izvēlēties pareizo saules aizsardzības līdzekli

Viens no svarīgiem faktoriem ir simboli uz līdzekļiem. UVA un UVB ir standarta. UVA pasargā mūs no ādas novecošanās, UVB – no saules apdegumiem. Tāpēc uz produkta iepakojuma ir jāievēro abi šie simboli. 

Man personīgi der gan ķīmiskie, gan minerālu filtri. Kopumā abi ir ļoti efektīvi, taču daži cilvēki dod priekšroku minerālu filtriem. Tie, it īpaši, ir piemēroti jutīgai ādai un bērniem. Daži zīmoli kombinē abus filtru veidus. Ja ciešat no saules alerģijas, piemērotāk būs izvēlēties tieši minerālu filtru. Patīkams bonuss ir tas, ka šis veids mēdz būt videi draudzīgāks. 

Tikpat svarīga ir tekstūra. Ja Jums ir taukaina āda, izvēlieties vieglākas emulsijas ar nelipīgu konsistenci. Zem grima tās nesavelsies. Capital Soleil Mattifying 3 in 1 aizsargājošais matējošais sejas krēms SPF50+ piemērots ādai ar pārmērīgu sebuma izdalīšanos. Šim ādas tipam nav ieteicams uzslāņot ādas kopšanas produktus. Tāpēc iesakām lietot tikai ādas serumu un aizsargkrēmu.

Ieteikums! Ja līdzeklis ar SPF saveļas, izlaidiet dienas krēma lietošanu un izmantojiet tikai ādas serumu. Mūsdienās SPF saturošiem līdzekļiem ir līdzīgas priekšrocības kā dienas krēmiem.

Lietošanai pievilcīgas ir eļļas. Tās ādai piešķir spīdumu. Dažām eļļām ir taukaināka tekstūra, bet citas ir sausā veida eļļas. Eļļas ar SPF var saturēt smalkus zelta mirdzumiņus, kas ļoti skaisti izskatās uz ķermeņa.

Vai Jums patīk sportot? Tad Jūs novērtēsiet praktiskos izsmidzināmos produktus, kuru lietošana ir ļoti vienkārša. Tie parasti nodrošina lielāku izturību pret ūdeni un sviedriem un, pats galvenais, kad tas ir nepieciešams tos ērti var uzklāt atkārtoti. Jūs varat tos izmantot jebkurā laikā arī virs tonālā krēma, tādējādi saglabājot aizsardzību pret sauli. Tiem parasti ir augsts aizsargfaktors.

Sun Sunsistick aizsargzīmulis jutīgām ķermeņa zonām SPF 50+ nodrošina augstu aizsardzības līmeni un galvenokārt tiek izmantots lokāli. Lieliski aizsargā lūpas, degunu, ausis un citas jutīgas vietas. Atcerieties arī par to, ka uz tetovējumiem, rētām vai pēc dermatoloģiskām procedūrām ir jālieto līdzekļus ar augstu SPF aizsargfaktoru. To sastāvs parasti mēdz būt caurspīdīgs, bet ir pieejami arī tonēti. Tiem bieži ir gaišāks pārklājums, lai varētu redzēt nosegtās vietas.

Produkti

Kā aizsargāt matus no saules?

Vai zinājāt, ka matiem arī ir nepieciešama aizsardzība pret sauli, tāpat kā ādai? Neatkarīgi no tā, vai Jums ir raupjāki un poraināki mati vai arī maiga un jutīga galvas āda, matiem un galvas ādai vajadzētu pievērst īpašu uzmanību, it sevišķi, ja atrodaties pie jūras, kur papildus saulei uz Jūsu šķipsnām iedarbojas arī sāls. Mati pārmērīgi izžūst, un galvas āda var ciest tāpat kā ķermeņa āda. Daudzi no matu produktiem papildus UV filtriem satur arī barojošākas eļļas, kas atjauno vai mitrina matus. 

Jauku brīvdienu loku efektu ar aizsardzību rada Kérastase Soleil Huile Sirene izsmidzināma mitrinošā divfāžu eļļa pludmales efektam. Cita starpā tai izdodas radīt jauku strukturētu efektu tieši lokainiem matiem. Mitrināšanu īpaši novērtē sausie mati un to galiņi.

Kurš SPF ir piemērots tikai ādai?

Es pati lietoju SPF 30. No rīta pēc dienas krēma uzklāju aizsargkrēmu. Manai sausajai ādai vairāk patīk vieglākas tekstūras aizsarglīdzekļi. Saules aizsarglīdzekļu lietošana ikdienā ir svarīga ne tikai atvaļinājuma laikā. Ja vēl nelietojat saules aizsarglīdzekļus, varbūt ir īstais laiks to sākt darīt. 

Ir pierādīts, ka saules aizsargkrēmu lietošana ikdienā ievērojami samazina novecošanās procesu. Pareiza aizsardzība pret sauli tādējādi ir galvenais cīnītājs pret ādas novecošanos, kas, protams, attiecas arī uz vīriešiem. Viņu āda ir raupjāka, taču dzīves laikā tā mēdz kļūt sausāka un poraināka, lai gan vīrieši par to tik daudz neuztraucas. Taču viņu āda uz sauli reaģē līdzīgi. Pēc 40. dzimšanas dienas sāk parādīties izteiktākas krunciņas, āda var kļūt savilktāka un sāk parādīties arī saplaisājuši asinsvadi. Vīriešiem biežāk arī sastopama bazalioma. Tas ir ādas audzējs visatklātākajās ādas vietās, tas mēdz būt gan ļaundabīgs, gan labdabīgs. Tāpēc ikgadējā dzimumzīmju pārbaude ir ļoti svarīga profilakse visai ģimenei. 

Vai Jūsu āda ir jutīga? Izvēlieties Heliocare 360° saules aizsargfluīdu ar SPF 50+. Novājinātajai ādas barjerai nepieciešama spēcīgāka aizsardzība. Ja Jūs ciešat no pigmenta plankumiem, līdzekļiem ar SPF sastāvā jākļūst par Jūsu draugu.

Produkti

Ja esat sieviete, kurai jebkādu iemeslu dēļ nepatīk produktu slāņošana, izmēģiniet Purito Daily Go-To Sunscreen vieglo aizsargājošo sejas krēmu ar SPF 50+. Šādu vieglu krēmu gadījumā slāņošana ir ērta un nav sajūtas, ka āda ir noslogota un neelpo. Otra iespēja ir izlaist klasisko dienas krēmu no skaistumkopšanas rutīnas un aizstāt to ar SPF saturošu līdzekli, it īpaši vasaras mēnešos.

Daudzu sieviešu problēma ir maiga un jutīgu lūpu āda. Iesakām izvēlēties balzamus ar augstu SPF, kas iedarbojas kā balzams un tajā pašā laikā pietiekami aizsargā lūpas. 

Vai tonālajam krēmam ar SPF ir pietiekama aizsardzība? 

Vai pietiek uzklāt tonālo krēmu ar SPF un mūsu āda ir pietiekami aizsargāta? Nepavisam! Tonālais krēms ar SPF satur zināmu aizsardzību, taču tas nekad nevar aizstāt kvalitatīvu produktu ar SPF. Un tam ir vienkāršs iemesls: Jūs neuzklājat tonālo krēmu uz ādas tāpat kā krēmu, proti, ne uz visām sejas, kakla vai dekoltē zonas daļām. Un dažas no mums izmanto tonālo krēmu tikai kā korektoru, tikai uz noteiktām sejas daļām. 

Tomēr ir vēlams izmantot ādas aizsardzības līdzekli un papildus tonālo krēmu ar SPF. Dažiem ādas tipiem tonālā krēma uzklāšana var glābt ādu no pigmenta plankumiem. Jebkurā gadījumā tonālais krēms, tonējošs krēms vai BB krēms ir lieliska izvēle, ja vēlaties savu ādu no saules pasargāt vēl kārtīgāk. 

Īsi sakot, SPF ir nepieciešamība. Vajadzība. Rutīna. Nevairīsimies no saules. Bet “lietosim” to saprātīgi.

Lasīt vairāk