Pāriet uz galveno saturu
Šogad Starptautisko sieviešu dienu pamēģiniet svinēt citādāk. Sviniet sievišķību!
23.02.2023.Jana Potuznik
Lasīšana 5 minūtēm
Sievišķība ir iekšējā sajūta. Tā ir mūsu enerģija, gudrība, enerģiskums un pārliecība par sevi. Un Starptautiskā sieviešu diena ir brīdis, lai sev atgādinātu par to, cik lieliska ir šī iekšējā enerģija.

1. Iemīliet sevi tādu, kāda esat

Iemīliet ne tikai savu spēju izturēt visu, kas stājas jūsu ceļā, bet arī to, ka esat emocionāla, ievainojama un trausla. Ka spējat vienlaicīgi gan smieties, gan raudāt. Ka iedvesmu gūstat jaunās lietās arī tad, ja tās nepabeidzat. Ka spējat pieņemt un iemīlēt ne tikai savas stiprās puses, bet arī vājās, tāpēc, ka esam tikai cilvēki.

Apbrīnojiet sevi par to, ka protat sapņot un ticēt tam, ka sapņi piepildās. Ka spējat pieķerties savam nākotnes redzējumam un saskatīt loģiskumu pat neloģiskās lietās. Ka priecājaties par sīkumiem un esat laimīga gan saullēktā, gan brīžos, kad apsēžaties, aizdedzinot sveci, un brīdi pavadat lasot.

2. Ticiet mīlestībai

Visa mūža garumā un no pirmā skatiena. Ticiet tai arī tad, ja to vēl neesat atradusi, bet vispirms ticiet mīlestībai pret sevi. Mīliet savu iekšējo bērnu, kurš lietainā dienā skrien pa lauku basām kājām un smejas aiz laimes! Domājiet par sevi kā par dārgumu. Mēģiniet saskatīt mīlestību visapkārt, ne tikai savā partnerī.

3. Dzīvojiet laipnībā

Kļūdas atradīsim vienmēr, vai ne? Taču, kā ir ar labajām īpašībām, komplimentiem sev? Slavējiet sevi par jebko! Par ikdienas sīkumiem. Esiet tikpat laipna pret sevi, kā pret saviem bērniem un labākajām draudzenēm. Piedodiet, ja nepieciešams. Ļaujiet sev izjust sāpes, neslēpiet asaras un nenosodiet sevi par vājību izrādīšanu - tajā ir milzīgs spēks. 

Palutiniet ķermeni un dvēseli

4. Ievērojiet savas robežas...

...un nepieļaujiet sev tuvus cilvēkus, kuri jums nodara pāri. Kļūstiet vērīgāka ikreiz, kad dzirdat kādu sakām: „Es zinu labāk, kā tev jādzīvo!” Esiet piesardzīga, kad kāds manipulē, un iemācieties to atpazīt. Zināt, kā dzīvot labāk spējat tikai jūs. Tas, kurš liek darīt to, ko nevēlaties, vienmēr paliks manipulators, kurš jūs neciena. 

5. Paļaujieties uz intuīciju

Ievērot savas robežas nozīmē arī ticēt tam, ko jūtat. Ticēt, ka jūsu ideja ir laba, ka jūsu recepte ir labāka nekā simts gadus vecā ģimenes recepte, ka jums var būt lielisks uzņēmējdarbības plāns, lai arī jūs nekad neesat nodarbojusies ar uzņēmējdarbību, ka jums veiksies mācībās ārzemēs, lai arī tikko sākat apgūt svešvalodu. 

Darīt to, ko jūtam, ir mūsu, sieviešu, nepieciešamība - arī tad, ja nolēmāt lietot vecmodīgas smaržas populāro aromātu vietā vai arī ēst to, ko patiešām vēlaties. 

Darīt to, ko vēlaties, nevis, ko saka apkārtējie, ir pareizi. Tas ir viens no lielākajiem sieviešu seksuālās enerģijas avotiem. Tas attiecas arī uz to, ko valkājat, kā krāsojaties, kādus profilus vai seriālus skatāties vai kādu mūziku klausāties. 

Kāpēc? Pārliecība par savu dzīvi pievelk un piesaista citus, to apbrīno gan vīrieši, gan sievietes, tā ir svarīgāka par rokassomiņas zīmolu vai matu krāsu, vai apģērba izmēru. Ticība sev ir daudz svarīgāks un nozīmīgāks pievilcības avots. 

6. Mīliet savu ķermeni

Ir svarīgi, kā redzat savu ķermeni. Vai tas nav pietiekami simetrisks? Vai neesat pietiekami gara? Vai jums ir strijas? Apaļumi? Pirmās grumbas? Nepavisam! Jūsu ķermenis ir tieši tāds, kādam tam ir jābūt. Tas ir daudz piedzīvojis kopā ar jums, lai arī tam nav modeles aprises. Taču tas nav svarīgākais.

Ķermenim jābūt patīkamā kustībā, tam jāuzņem ēdiens, lai būtu enerģija. Ķermenim nepieciešami fiziski pieskārieni (jūsu pašu un jūsu tuvinieku), tam nepieciešami apskāvieni un skūpsti. Pieņemiet to tādu, kāds tas ir. Jo tikai tā jūs spēsiet tajā justies laimīga. Un tikai tādā veidā izbaudīsiet savu sievišķību un katru elpas vilcienu, pieņemot to, ko mums ir dāvājusi daba. 

7. Esiet pateicīga

Tas nav viegli, taču mēģiniet katru dienu pateikties par visu, apsegoties ar segu pirms gulētiešanas. Vai arī uzrakstiet pateicības uz papīra un atgriezieties pie savām domām. Pateicieties par visu, kas nes mieru, kas ir ikdienišķs, taču nav pašsaprotams. Pateicieties par dzīvi, sakot sev „Esmu pateicīga par to, kas man ir dots”,  izveidojot sev šādu dienas mantru. Tā ir nākamā pakāpe uz tīru sievišķības enerģiju.

Katrai no mums, iespējams, kāds no šiem septiņiem punktiem varētu būt liels izaicinājums. Taču nepadodieties! Nepadodieties sieviešu skaistuma, sievišķības un spēcīgās enerģijas vārdā — to jutīs jebkurš! Sveiciens Sieviešu dienā, mīļās!

Lasīt vairāk