Pāriet uz galveno saturu

E vitamīns

E vitamīns jeb tokoferols, iespējams, nav bieži izmantojama kosmētikas sastāvdaļa, bet tas ir viens no svarīgākajiem antioksidantiem, kas palēnina ādas novecošanos procesus un aizsargā šūnas no brīvo radikāļu kaitīgās ietekmes. Dabā E vitamīns sastopams riekstu, kviešu dīgstu vai augļu eļļās. Taču kosmētikas industrijā to iegūst sintētiski. Abas E vitamīna formas novērš eļļu sasmakšanu un var lietot kā konservantu kosmētikas līdzekļos.

 

E vitamīnam raksturīgās pazīmes

E vitamīns ir spēcīgs antioksidants, kas iekļūst atsevišķos ādas slāņos, kur atjauno to struktūru un mitrina ādu no iekšpuses. Dažkārt to dēvē arī par „mīlas vitamīnu”, un patiesi — jūs iemīlēsiet to!

E vitamīna lietošanas labās īpašības ādai

  • Aizsargā šūnu membrānas no brīvo radikāļu izraisītiem bojājumiem, tādējādi palēninot ādas novecošanos.
  • Mazina novecošanās pazīmes, nogludina grumbas un atjauno ādas elastību un tvirtumu.
  • Mazina tumšo pigmenta plankumu redzamību un novērš kaitīgo UV staru bojājumus.
  • Palīdz nomierināt kairinātu ādu un mazina ādas tekstūras bojājumus, paātrinot rētu dzīšanu.
  • Palīdz mazināt ekzēmu, ādas iekaisumu un psoriāzi. Samazina ādas zvīņošanos un veicina asins cirkulāciju ādā.

E vitamīna lietošanas labās īpašības matiem

  • Mitrina un atjauno galvas ādu, novēršot blaugznu veidošanos.
  • Padara matus spīdīgus un nogludina tos, atšķetina.
  • Novērš pārmērīgu matu izkrišanu un veicina matu augšanu.
  • Uzlabo kopējo matu stāvokli, novērš matu galu šķelšanos un palēnina matu nosirmošanu.

Kosmētikas līdzekļi ar E vitamīnu

E vitamīns ir skaistumu atjaunojoša viela. Tas atjauno ādas vitalitāti un veselīgo izskatu, veicinot asins cirkulāciju. Tomēr šo vitamīnu organisms pats neražo, tāpēc to iegūstam ar uzturu un kosmētikas līdzekļu lietošanu.

Varat uzklāt E vitamīnu saturošu krēmu vai serumu no rītiem vai vakarā pirms gulētiešanas, lai palīdzētu atjaunot ādas elastību un tvirtumu, kā arī mazinātu dziļo grumbu veidošanās risku. E vitamīns novērš pārmērīgu melanīna ražošanu, tādējādi arī samazina tumšos lokus zem acīm.

Ķermeņa krēmi ar E vitamīnu ir ļoti efektīvi cīņā ar strijām, jo E vitamīns iekļūst ādas dziļākajos slāņos, atjaunojot elastīgo šķiedru bojājumus. Palīdz regulēt tauku dziedzeru darbību un lieliski mīkstina un mitrina ādu.

Ja jums ir sausa āda, izmēģiniet eļļu ar E vitamīnu — pozitīvus rezultātus ievērosiet jau pēc dažu nedēļu lietošanas, un ievērojami uzlabosies ādas aizsargbarjera.

Sniedziet savai ādai E vitamīna barojošo spēku. Tas atjauno ādu ātrāk, nekā domājat — āda atgūs tvirtumu un veselīgo izskatu. Notino.lv piedāvā plašu barojošu un matu kopšanas līdzekļu ar E vitamīnu klāstu. Izbaudiet ieguvumus jau šodien!

Skatīt visu tekstu slēpt tekstu