Pāriet uz galveno saturu

Smaržas ar vetivērijas aromātu

Ja meklējat aromātu, ko raksturo stresu mazinoša iedarbība, esat īstajā vietā. Vetivērijas smarža iekaros jūsu sirdi un nomierinās prātu.

 

Šai „miera eļļai” ir sena un bagāta vēsture kopš senās Indijas laikiem. Jau kopš tā laika tiek uzskatīts, ka tās nomierinošās īpašības palīdz kliedēt dusmas, histēriju un aizkaitinājumu. Sausās un kokainās vetivērijas esence ir ļoti iecienīta, jo īpaši nišas parfimērijā, un tā ir lielisks pavadonis vasaras dienās, jo sniedz atsvaidzinošo efektu.

Vetivērijas aromāta pazīmes

Vetivērijas kokainās pazemes daļas pamatīgums padarīja to par vienu no izcilākajām austrumnieciskajām esencēm, kas parfimērijā pazīstama kopš seniem laikiem. Tās dūmu aromāts ir vīrišķīgs, tomēr silts, pikants un ar zaļumu pieskaņu, ko papildina brīnišķīgas rūgtās šokolādes un koksnes notis. Haiti ražotā vetivēriju eļļa jūs apburs ar atsvaidzinošām citrusaugļu notīm.

Vetivērijas aromāta iegūšana

Vetivērija ir tropos augoša zāle, kuras dzimtene ir Indija un Indonēzija. Lielākā daļa mūsdienās izmantotās vetivērijas eļļas galvenokārt nāk no Haiti. Eļļu iegūst no garajām tīklveidīgajām saknēm, savukārt auga augšdaļu izmanto dažādiem citiem mērķiem. Jo ilgāk vetivērijas eļļa tiek uzglabāta, jo pilnīgāks kļūst tās aromāts. Vislabāko eļļu iegūst no 18 līdz 24 mēnešiem vecām saknēm. Eļļu ražo vai nu ar tvaika destilācijas paņēmienu vai ar molekulāro destilāciju, izmantojot oglekļa dioksīdu.

Vetivērijas aromāts kopš seniem laikiem ir pazīstams ar nomierinošu un stresu mazinošu iedarbību. Tā noslēpumainais, austrumnieciskais aromāts ir kļuvis par iecienītu sastāvdaļu, jo īpaši nišas parfimērijā. Tā siltās koksnes aromāts ar zaļo lapu svaiguma nokrāsu padara to par labāko pavadoni karstās vasaras dienās. Ir pienācis laiks atrast savu miera oāzes aromātu interneta veikalā notino.lv! Jau šodien ļaujiet sevi apņemt nomierinošās vetivērijas aromātam!

Skatīt visu tekstu slēpt tekstu