Pāriet uz galveno saturu

Propoliss

Propoliss ir sveķu, bišu vaska, balzamu un ēterisko eļļu maisījums ar patīkamu aromātu. Šo vielu ražo bites no augu un koku sveķiem. Nav brīnums, ka jau Senajā Ēģiptē novērtēja atjaunojošo propolisa iedarbību — tas satur vairāk nekā 300 vielu, kam piemīt antioksidantu īpašības, kā arī B grupas vitamīnus, minerālus, tanīnus un citas vērtīgas vielas.

Propolisam raksturīgās pazīmes

Propolisam ir lieliskas līdzsvarojošas īpašības, kas atjauno sejas un ķermeņa ādu, kā arī matus.

 

Propolisa lietošanas labās īpašības ādai

  • Atjauno sasprēgājušu ādu un baro sausu ādu.
  • Novērš pinnes un kopj problemātisku ādu.
  • Palīdz mazināt ekzēmu un akni.
  • Uzlabo ādas stāvokli, piemīt atjaunojoša iedarbība.

Propolisa lietošanas labās īpašības matiem

  • Baro galvas ādu un kopj matu saknes.
  • Novērš pārmērīgu matu izkrišanu.
  • Uzlabo matu stāvokli, nogludina matus no saknēm līdz galiem un sniedz mirdzumu.
  • Novērš blaugznas.

Kosmētikas līdzekļi ar propolisu

Propolisu visbiežāk lieto līdzekļos, kas paredzēti ādas dabiskās mikrofloras uzturēšanai un regulēšanai. Tāpat tas ir bieži tiek lietots dažādos līdzekļos kā dabiska smaržviela, jo daudziem patīk propolisa atsvaidzinošais aromāts, kas atgādina ziedošas pļavas.

Propoliss nav toksisks un ir piemērots visiem ādas tipiem, kā arī to var lietot ilgstoši. Tomēr, ja jums ir alerģija pret bišu veltēm, tas var izraisīt nepatīkamu ādas reakciju.

Propolisu visbiežāk lieto dabiskajā un bioloģiskajā kosmētikā kā sastāvdaļu citās vielās vai kā galveno sastāvdaļu (piemēram, propolisa tinktūra). Interneta veikals notino.lv piedāvā propolisu saturošas produkts — krēmus ādai ar akni un attīrošus tonikus taukainas un problemātiskas ādas kopšanai.

Propoliss labvēlīgi iedarbojas uz čūlām mutē un aukstumpumpām. To bieži izmanto arī mutes higiēnas līdzekļos, piemēram, ļoti iecienītas ir zobu pastas ar propolisu. Ja vēsajos gada mēnešos lūpas bieži sprēgā un rodas aukstumpumpas, iegādājieties lūpu balzamu ar propolisu un lietojiet to pēc nepieciešamības. Propolisa ziede ir lieliski kopjošs līdzeklis sasprēgājušai roku ādai, bet propolisu saturošs šampūns būs labs palīgs cīņā ar blaugznām.

Zinātnieki joprojām uzskata, ka visi šīs vielas sniegtie ieguvumi vēl nav atklāti. Bišu propoliss jūs vienmēr pārsteigs ar savu spēcīgo un daudzpusīgo iedarbību. Izmēģiniet jau šodien!

Skatīt visu tekstu slēpt tekstu