Pāriet uz galveno saturu

Keramīdi

Keramīdi ir lipīdi, kurus sauc arī par taukiem. Tie ir taukskābes un sfingozīna savienojumi — divas galvenās mūsu ādas šūnu membrānu daļas. Lai arī tie ir dabiska mūsu ādas sastāvdaļa, to daudzums, mums novecojot, samazinās, un jaunu keramīdu veidošanās, sasniedzot 40 gadu vecumu, faktiski apstājas.

 

Keramīdi palīdz novērst ādas novecošanos un grumbas, tāpēc tos vajadzētu iekļaut kosmētikas līdzekļos. To trūkums ādā var izpausties ar nepatīkamu niezi, saspringumu un kairinājumu. Keramīdi palīdz saglabāt mitrumu matos un ādā, tie rada aizsargbarjeru, tāpēc tos bieži izmanto līdzekļos sausiem matiem un ādai vai arī līdzekļos, kas izstrādāti ekzēmas, dermatīta un psoriāzes ārstēšanai.

Keramīdiem raksturīgās pazīmes

Keramīdiem ir liela ietekme uz mūsu ādas izskatu un vispārējo veselību, un tie ietekmē arī mūsu jutīgumu pret kaitīgiem ārējiem faktoriem (stresoriem un patogēniem). Keramīdi tvirtina, pilnīgo un labi mitrina ādu. Keramīdiem arī piemīt spēja atjaunot ādu molekulārā līmenī.

Keramīdu lietošanas labās īpašības ādai

  • Aizsargā ādu no sausuma, ko izraisa vides faktori (apkure, gaisa kondicionieri, piesārņojums, ultravioletais starojums).
  • Atjauno ādas struktūru, novērš tās apjoma samazināšanos un elastības zudumu.
  • Atjauno ādu, novērš jaunu grumbu rašanos un citas ādas novecošanās pazīmes.
  • Keramīdu aizsargbarjera aizsargā pret kaitīgajiem brīvajiem radikāļiem, mikroorganismiem un alergēniem.

Keramīdu lietošanas labās īpašības matiem

  • Keramīdi aktivizē reģeneratīvos procesus matu ārējā apvalkā, tādējādi atjaunojot šūnu kohēziju un stiprinot matus no saknēm līdz galiem.
  • Rūpējieties par galvas ādu un matu saknēm, izveidojot aizsargbarjeru pret sausumu un kaitīgiem ārējiem faktoriem.
  • Rūpējieties par matu stiprumu, elastību, mirdzumu un aizsargājiet tos pret blaugznu rašanos.

Kosmētikas preces ar keramīdiem

Kļūstot vecākam, dabiskā ādas barjera kļūst vājāka, un mūsu ķermenī vairs neveidojas keramīdi, kas parasti aizpilda brīvo vietu starp šūnām, lai palīdzētu mūsu ādai izskatīties jaunai bez redzamiem novecošanās radītiem defektiem. Ādas kopšana ar keramīdiem ir svarīga profilaksei, tāpēc tā regulāri jāveic, tiklīdz sasniedzam 30 gadu slieksni. Sasniedzot 40 gadu vecumu, mūsu ādai jau trūkst vairāk nekā 60% keramīdu, un tā kļūst nelīdzenāka ar izteiktākām grumbām.

Keramīdi ir dabiska ādas sastāvdaļa, tāpēc tie ir piemēroti visiem ādas tipiem, ieskaitot ļoti jutīgu ādu, kurai ir nosliece uz akni. Izmēģiniet acu krēmu ar keramīdiem, lai rūpētos par maigo ādu ap acīm un novērstu tumšo loku rašanos, vai arī mitrinošus serumus un krēmu ar keramīdiem sausai ādai.

Keramīdi intensīvās matu maskās, matu kopšanas līdzekļos un kondicionieros palīdz atjaunot bojātās matu šķiedras, vienlaikus aizsargājot matu struktūru, ja tie tiek bieži krāsoti un ieveidoti ar karstām matu ieveidošanas ierīcēm.

Nepatīkams saspringums, nieze, redzamas grumbas un nedzīvi mati var liecināt par keramīdu trūkumu organismā. Interneta veikals notino.lv piedāvā kosmētikas preces ar keramīdiem acu zonai, kā arī mitrinošus ādas un ķermeņa kopšanas līdzekļus. Izmēģiniet tos tūlīt un pēc iespējas ilgāk priecājieties par skaistu ādu bez novecošanās pazīmēm.

Skatīt visu tekstu slēpt tekstu